The Moniker

Boka på bokning@grebys.se
Datum: 7-7-2026
Pris: 150
The Moniker

Varm och innerlig hyllning till Robert Broberg

Daniel "The Moniker" Karlsson fortsätter sin inspirerande turné Sverige runt. Vi kan utlova en varm och innerlig hyllningskonsert till legenden Robert Broberg.

Efter bejublade konserter med stående ovationer på bland annat Södra teatern i Stockholm och Stora teatern i Göteborg, så fortsätter nu Broberg-fanet The Moniker att sprida sin husguds klassiker över landet – med stor värme, känsla och humor. Båtlåt, Ingela, Maria-Therese och Vatten… det tar nästan aldrig slut på klassiker.

Daniel Karlsson slog igenom i Idol 2007, där han blev en tittarfavorit med sin karismatiska framtoning, och säkrade en fjärdeplats i tävlingen. Sedan blev det en tredjeplats i Melodifestivalen 2011 med hitlåten »Oh My God!«

Genom åren har han skrivit låtar åt artister som Shirley Clamp och Arvingarna – och gjort närmare hundra konserter tillsammans med legendarerna i Triple and Touch. Ständigt på nya scener; men alltid lika självklar.

Vi öppnar Böstebar kl. 18

Konserten startar ca kl. 20.00

Musikavgiften: 150 kr/person betalas på plats i dörren när ni kommer, där ni också får ett fint armband som gäller för kvällen.

Boka mat & musikbiljett här!

Ni kan avboka era platser utan kostnad fram till 2 dagar innan utsatt datum. Därefter debiteras ni full musikavgift. (Bokar ni för 8 personer t.ex. men blir bara 6 & inte meddelar detta så kommer vi alltså debitera för 8 platser.)

Alla bokningar sätts i turordning som bokningarna kommer in. Först sitter närmast scenen osv. Om ni är ett sällskap som önskar sitta tillsammans så meddela oss detta eller gör en gemensam bokning! Vi fyller upp borden så mycket vi kan och är ni ett mindre sällskap kan bord få delas med nya bekantskaper!

Har man speciella önskemål så skriv med det i bokningen!

Det är inte tvång på att äta & man har kvar sitt bord under hela kvällen. Det är samma meny i Böstebar som inne på Grebys & den kan ni läsa på vår hemsida www.grebys.se